Od laseru můžeme očekávat pomoc v těchto oblastech:
Využívá se pro omlazení (rejuvenaci) pleti či ošetření aknozní pleti za pomoci
tzv. laserové gelové masky. Významně zvyšuje obranyschopnost kůže, snižuje svalové napětí (významný faktor pro prevenci tvorby vrásek) zvyšuje metabolismus pleti a průtok krevních cév, má analgetický efekt
Používá se k potlačení zánětlivých projevů pleti, rychlému hojení pooperačních ran a k úpravě čerstvých i starších jizev. Bezkonkurenčně uspíší hojení oparů, jizev a bércových vředů. Pomáhá k rychlejšímu vstřebávání hematomů a otoků.
Světlo je z laseru vyzařováno ve formě úzkého svazku.
Laser funguje na principu biostimulace – stimulují mitochondrie v buňkách k výrobě ATP (adenosintrifosfátu). ATP energizuje buňku a tak probíhá rychlejší reprodukce, což vede k větší produkci kolagenu. Softlaser rovněž podporuje výměnu přes buněčnou stěnu. Oba tyto efekty vedou ke zdravější kůži a snížení léčebné doby. Neinvazivní terapie nezpůsobuje bolest, poranění či zarudnutí.
Terapie biostimulačním laserem je moderní a efektivní fyzioterapeutická metoda využívající buněčné fotoaktivace. Vyzářená energie laserového paprsku je využita ke zlepšení energetické bilance a k podpoře imunity cílové tkáně. Představuje jednoduchou a bezbolestnou léčbu která obecně řeší akutní, chronické a dlouhodobé obtíže zánětlivého i nezánětlivého charakteru, včetně dlouhotrvajících a špatně se hojících defektů, kdy klasická léčba mívá omezené možnosti a efekt. Metoda je klinicky ověřena, bez návykovosti a naprosto bez vedlejších účinků!
Účinky biostimulačního laseru Aplikací laseru dochází ke zlepšení mikrocirkulace, má protizánětlivý, protiedemátozní a trofický efekt.
Na všechny tkáně působí laserové paprsky povzbudivě, neboť zvyšují energii buněk. Používané přístroje se liší vlnovou délkou vyzařovaného světla, tedy jeho barvou. Pro povrchové kožní aplikace je nejvhodnější červená barva (632 - 670 nm), která neproniká do velké hloubky a veškerá energie se vyzáří v kůži a podkoží.
Ošetření laserem nemá žádné vedlejší účinky,některé výsledky jsou znát až po několikátém ošetření!
KONTRAINDIKACE:
K čemu se biostimulační laser využívá:
VRÁSKY - ochablá pleť a vrásky jsou projevem ztráty elasticity podkoží, zde je více možností ošetření záleží na aktuálním stavu pokožky a stáří pleti, laser nedokáže mechanicky odstranit již vzniklé hluboké vrásky, ale výrazně stimuluje tvorbu nových buněk, prokysličuje, zlepšuje průtok krve a tím látkovou výměnu a odtok toxinů z pleti. Zlepšením kondice pleti přispěje k její větší pružnosti a elasticitě, projasnění a celkovému omlazujícímu účinku.
PORUCHY PIGMENTU - omezuje tvorbu melaninu, předchází tvorbě pih a pigmentových skvrn a zároveň pleť a stávající pigmentové skvrny zesvětluje. Poskytuje i mírnou ochranu před účinky UV-A a UV-B záření a je velmi vhodný právě na letní období.
BIOSTIMULACE PLETI - celkové zklidnění pokožky, zlepšení jejího vzhledu, vyhlazení, vypnutí a odstranění drobných defektů
KUPERÓZA - popraskané žilky - ve spojení s laserovým paprskem posiluje žilní stěnu, dochází k regeneraci pokožky a jejímu zodolnění tím dochází ke snížení "náporu" průtoku krve v žilním systému a mírnému zesvětlení žilek. Velmi vhodné jako prevence proti dalšímu šíření kuperózy podstoupením kúry ošetření.
ZKLIDNĚNÍ - pokožky po mechanickém čištění - laser rychle regeneruje kůži s červenými skvrnami, drobnými otoky a podlitinami, otevřenými a rozšířenými póry.